Terve puhkus!

Vesivõimlemine ja vesijooks

Estonia Spa Termides toimuvad vesivõimlemise ja vesijooksu tunnid.

vesivoimlemine450x300Vesivõimlemisse ja -jooksu on oodatud kõik huvilised olenemata sportlikust vormist, east või muudest teguritest. Kuna keha kaotab rinnuni vees 85–90% kehakaalust, on vesivõimlemise ajal pinge liigestele minimaalne ning seepärast on need ideaalsed treenimisviisid eelkõige inimestele, kellel esineb liigese-, selja- ja kaelavaevusi. Mis kaloritesse puutub, siis neid põletab organism tänu veetakistuse ületamiseks rakendatud tööle ning nii kulutab vesivõimlemine rohkem kaloreid kui sarnane töö treeningsaalis. Keskmiselt põletab inimene aeroobse tööga 450–700 kalorit ühe tunni jooksul.

Vesivõimlemise eelised:

  • Kaelani vees on kuni 90% kehakaalust igast suunast toetatud ning liigese-, luu- ja lihasepõrutused ning vigastamise oht peaaegu olematu.
  • Kuna vees on takistus suurem kui kuival (vesi on tihedam kui õhk), saab vees väga efektiivselt arendada lihasjõudu. Lisaks sellele on korraga töös nii väiksemad kui ka suuremad lihasgrupid.
  • Vees harjutamine parandab painduvust ilma liigeseid koormamata, mis on tänuväärne omadus vanemaealistele. Kuna gravitatsioonijõud vees väheneb, on liigeseid suurema ulatusega mugavam liigutada. Vananemisprotsessiga on painduvuse arendamine ja parandamine väga oluline.
  • Vees eraldub soojus paremini kui kuival ja keha jahutatakse tunni ajal mõnusalt maha. Pärast treeningut vees ei ole tunda ka lihasvalu.
  • Neil, kes oma pulssi jälgivad ja kulutatud energia hulka väga oluliseks peavad, tasub veel teada, et vees harjutamise ajal on pulsisagedus 17 korda väiksem ehk siis 13% aeglasem.

Hind:
– 6 €
– 5,40 € pensionäridele pensionitunnistuse alusel
Hind lisandub Termide pileti hinnale v.a paketikliendid.

Vesivõimlemise ja vesijooksu toimumise ajad:

E T K N R
8:00 vesivõimlemine
9:00 vesivõimlemine vesivõimlemine vesivõimlemine vesivõimlemine vesivõimlemine
10:00 vesivõimlemine vesivõimlemine vesivõimlemine vesivõimlemine vesivõimlemine
13:00 vesijooks vesijooks vesijooks vesijooks vesijooks
14:00 vesivõimlemine vesivõimlemine vesivõimlemine vesivõimlemine vesivõimlemine
15:00 vesivõimlemine vesivõimlemine vesivõimlemine vesivõimlemine vesivõimlemine
16:00 vesivõimlemine  –

Kestvus 30 minutit.

NB! Vajalik eelnev registreerimine telefonil 4476 870. Tundide ajal võib suur bassein olla ülerahvastatud!

Lisainfo: 4476 870, Estonia Spa Termid – Sääse 7, Pärnu.

Telli puhkus