Terve puhkus!

Ravispaa

Siin puhates on võimalik osa saada arstide kompetentsist, teenindajate vilumusest ning Termide saunadest ja veemõnudest. Uue aja spaameditsiinil on pakkuda palju uusi võimalusi, ravipaketid sisaldavad arsti konsultatsiooni ning ravikaardi koostamist ja sellele vastavalt ka protseduure. Erinevad massaažid, liikumisravi, füsioteraapia, vesiravi, soojusravi, unikaalne ülikülmravi kambris, soolakambriravi, nõelravi, valgusravi. Neile lisaks saab abi see, kes hädas tselluliidiga või nahaprobleemidega. Võimalik on teha erinevaid meditsiinilisi uuringuid ning lasta hambaid parandada.


Mis on ravispaa?

Ravispaa on tunnustatud asutus, kellel on terviseameti tegevusluba haiglavälise eriarstiabi osutamiseks ning kes pakub vastavalt spetsiifikale mitmekesiseid ravi- ja taastusraviteenuseid. Ravi juhib arst, kes hindab patsiendi terviseseisundit, funktsionaalset toimetulekut ja määrab raviskeemi. Ravispaas tehakse ka diagnostilisi uuringuid.

Tänapäevane ravispaa integreerib looduslike ravivahendite kasutamise kõrgtehnoloogiliste lahendustega, füüsise mõjutamise mentaal-psüühiliste teraapiatega, ajaloolised kogemused tõenduspõhise meditsiiniga. Ravispaale omane tunnusjoon on kohalike looduslike ravitegurite ja vee terapeutiline kasutamine. Eesti ravispaade iseloomulik tunnus on kurortoloogiliste ravimeetodite kompleksne kasutamine.

Ennetusravi on suure haigusriskiga isikutel läbiviidav ravi- ja nõustamisteenus, mille eesmärk on vähendada haigusriski. Ennetusravis on suur osakaal elustiilinõustamisel ja emotsionaalse stressi juhtimise käsitlustel. Ravispaas pakutakse terviklikke kontseptsioone ja programme personaalseks nõustamiseks ning raviks. Lähtudes nõustamisprogrammi eesmärgist, hinnatakse testide või uuringutega teatavate haiguste riskitegureid.

Ravispaade ravikontseptsioonis on oluline osa liikumisel ja treeningutel. Kehaline aktiivsus parandab või säilitab tervist nii biokeemilis-hormonaalsel kui ka elundkondade (südame-veresoonkonna, hingamise, tugielundkonna) funktsiooni ja psühhoemotsionaalsel tasandil. Ühelt poolt on eesmärk kiirendada haigulikest seisunditest paranemist või säilitada saavutatut ning teiselt poolt ka kaasata patsienti ennast aktiivselt raviprotsessi. Niisama oluline kui regulaarne liikumine on teadmine, et suurim osa paranemises on just enda teha.

ESTONIA ravispaas pakume ainsana Eestis ülikülmravi kambris. Ülikülmravi ehk krüosaun on ekstreemse külma (kambris –110 kuni –130 °C) lühiajaline kasutamine, protseduur kestab 1,5 kuni 3 min. Krüosaunas toimub lühikese aja jooksul iseloomulik nahatemperatuuri muutus: protseduuri ajal langeb nahatemperatuur normaalsest 32–34 kraadist 2–4 kraadini, protseduuri lõppedes tõuseb lühiajaliselt 37 kraadini ja siis normaliseerub. Selline naha reaktsioon tingib terve kaskaadi biokeemilisi protsesse – tõhustub verevarustus, intensiivistub ainevahetus, suureneb nn õnnehormoonide ja teiste kehaomaste stimulantide tootmine, aktiveerub immuunsüsteem, leevendub valu. Need positiivsed reaktsioonid kestava 1,5–3 tundi protseduuri järel. Biokeemiline protsess tarbib rohkelt energiat, sellega põhjendatakse krüosauna kasutajatel rasvkoe vähenemist. Ülikülmravi järel on nahk pinguldunum, lihase- ja liigesevalu leevendunud, liigeste liikuvus paranenud, väsimus kui käega pühitud, keha täitunud energiast. Toimest immuunsüsteemile on täheldatud ülikülmravi kuuri läbinutel viirus- ja külmetushaigustesse nakatumise vähenemist, kroonilise põletikulise liigeshaiguse põdejatel haigusatakkide vähenemist. Ka kehakaal võib langeda.

Telli puhkus