Saunad ja basseinid Termides

Kes leilimõnusid tundma õppinud, ei see saunata saa!

Saunaskäimisel on Eesti kultuuris oluline ja kindel koht. See on olnud läbi aegade midagi rohkemat kui pelgalt keha puhtaks küürimine. Saunas räägiti selgeks maailma asjad ja mõeldi elu üle järele. Sauna imelisest toimest teadsid juba meie esiisad ja eks tänapäevalgi on saun lõõgastav ning paljude terviseprobleemide puhul tõhus abiline. Kõige tähtsam on aga see, et saun ja veeprotseduurid aitavad parandada üldist kehalist ja vaimset heaolu, vabaneda igapäevastest pingetest, lõdvestuda ja taastada jõudu.

Tulge ja nautige kogu perega!

TermidSoome saun

Termide soome saunas on õhk kuum ja kuiv ning temperatuur võib tõusta kuni 95 °C. Puiduga üle löödud seinte ja astmelise lavaga ruumis on mõnus kuumust nautida. Soojusallikaks on tulised kerisekivid, millele leili visates õhku lühiajaliselt niisutatakse.

Soome saun põhjustab rohket higistamist ning leil muudab saunas viibimise nauditavaks ja lõõgastavaks. Sauna õige mõju tuleb esile siis, kui külmad ja kuumad faasid vahelduvad – igale leilivõtmisele peaks järgnema jahutamine külma veega.

Hamam spa2

Türgis on aurusaun ehk hamam säilinud tuhandeid aastaid ning toonud meie kõnepruuki ka mõiste “türgi saun”. Termide türgi sauna kompleks koosneb kahest aurusaunast, kus temperatuur on ca 45 °C.

Aurusaun on nagu nooruse allikas – mõjub organismile lõdvestavalt ja tervendavalt. Hamamis on aurukraan, millest imbub ruumi peaaegu vee keemistemperatuuril olev aur – sellepärast ollaksegi aurusaunas pidevalt sooja udupilve sees. Tänu suurele niiskusesisaldusele ja kuumusele on aurusaun tõhus paljude tervisehädade puhul nagu ülemiste hingamisteede katarr, köha, häälekähedus, kroonilised reumaatilised vaevused, bronhiaalastma, bronhiit ning liigeste piiratud liikuvus või liigesevalud.

Aur puhastab ka inimese kõige suuremat organit – nahka. See on lihtsaim ja mugavaim viis kehasse kogunenud mürkide väljaviimiseks, sest auru käes avanevad poorid ja miljonid higinäärmed, mille kaudu jääkained ja toksiinid eemalduvad. Tänu verevarustuse ja ainevahetuse kiirenemisele paraneb naha tekstuur, elastsus, toonus ja jume.

Sento ala saunad

Termide sento alas asub lamamistoolidega puhkeruum, soolasaun, aurusaun ja eksootiline Jaapani vann.

Jaapani vanni temperatuur on 42 °C ja seda saavad korraga nautida kuni 10 inimest. Jaapani vann on tõeliseks lõõgastuseks meie põhjamaises kliimas. Mõnus soojus püsib kehas veel mõnda aega pärast vannist väljatulekut ja tekitab meeldiva rammestuse. Soovitame Jaapani vanni nautida pärast soolasauna ja mitte kauem kui 20 minutit korraga.

Jaapani saunakultuur seostub palju enama kui lihtsalt puhtusearmastusega. Jaapani avalik saun sento kuulub tihedalt jaapanlaste igapäevaellu. Tegu on lõõgastava rituaaliga, mida nauditakse meelsasti koos oma naabrite ja sõpradega. Jaapanlastele pole see pelgalt keha puhtaks pesemise koht, vaid ka hingepuhastuse paik. Nautige eksootilist ja sensuaalset jaapani vanni ning tunnetage oma sisemist harmooniat!

Soolasauna on soovitatav minna pärast auru- või leilisauna. Soolasaunas hõõrutakse keha masseerivate liigutustega loodusliku meresoolaga, seda hoitakse nahal 5–10 minutit ja pestakse seejärel duši all maha.  Termide soolasaun on tavapärasest soolasaunast pisut soojem (70 °C). Selle järel sobib kümblemine jaapani vannis või mullivannis.

Sool on rahvameditsiinis tuntud oma erakordsete tervendavate omaduste poolest. Soolaga ülehõõrumine koorib nahka ja saunast väljudes tundub see tõeliselt siidine. Soolase õhu sissehingamine mõjub tervendavalt hingamisteedele. Sool puhastab naha ja eemaldab surnud naharakud ning ühtlasi paraneb verevarustus ja vähenevad tursed. Soolasauna ei soovitata nahavigastuste korral.

Soolasaun on kõige leebem saunaliik, mis mõjub karastavalt ja leevendab hingamisteede haigustega seotud vaevusi.

Mullivann

Väikeses 31–34 °C veega täidetud seitsmekohalises massaaživannis on võimalik istuda ja lasta samal ajal jahedatel (20 °C) veejugadel ennast masseerida.

Vann sobib lihaspingete maandamiseks ja lõbusaks ajaveetmiseks. Pärast kuuma sauna on see hea paik, kus lõõgastuda ja keha jaheda veega karastada.

Basseinid

Suurim bassein on 1,5 m sügavune ja mõnusalt sooja veega (kuni 31 °C), mis mõeldud rohkem rahulikuks ujumiseks ja nautimiseks kui tõsiseks sporditegemiseks. Lisaks suurele basseinile paiknevad samas ruumis kaks väiksemat: massaažigrottide, veejugade ja ‑kaskaadidega bassein ning seljamassaaži istmetega 34 °C veega väike mullibassein.

Pere pesamunadele mõeldud, sooja veega (31 °C) lastebasseinis on vahvateks atraktsioonideks õhupadi ja veeseen. 45 cm sügavune bassein sobib väikelastele lustimiseks. Pärast sauna basseini ääres lamamistoolidel puhates on lastevanematel ka hea ülevaade oma laste tegevusest.

 

Broneeri tuba