Ravispaa

Siin puhates on võimalik osa saada arstide kompetentsist, teenindajate vilumusest ning Termide saunadest ja veemõnudest. Uue aja spaameditsiinil on pakkuda palju uusi võimalusi, ravipaketid sisaldavad arsti konsultatsiooni ning ravikaardi koostamist ja sellele vastavalt ka protseduure. Erinevad massaažid, liikumisravi, füsioteraapia, vesiravi, soojusravi, soolakambriravi ja valgusravi. Neile lisaks saab abi see, kes hädas tselluliidiga või nahaprobleemidega. Võimalik on teha ka erinevaid meditsiinilisi uuringuid.


Mis on ravispaa?

Ravispaa on tunnustatud asutus, kellel on terviseameti tegevusluba haiglavälise eriarstiabi osutamiseks ning kes pakub vastavalt spetsiifikale mitmekesiseid ravi- ja taastusraviteenuseid. Ravi juhib arst, kes hindab patsiendi terviseseisundit, funktsionaalset toimetulekut ja määrab raviskeemi. Ravispaas tehakse ka diagnostilisi uuringuid.

Tänapäevane ravispaa integreerib looduslike ravivahendite kasutamise kõrgtehnoloogiliste lahendustega, füüsise mõjutamise mentaal-psüühiliste teraapiatega, ajaloolised kogemused tõenduspõhise meditsiiniga. Ravispaale omane tunnusjoon on kohalike looduslike ravitegurite ja vee terapeutiline kasutamine. Eesti ravispaade iseloomulik tunnus on kurortoloogiliste ravimeetodite kompleksne kasutamine.

Ennetusravi on suure haigusriskiga isikutel läbiviidav ravi- ja nõustamisteenus, mille eesmärk on vähendada haigusriski. Ennetusravis on suur osakaal elustiilinõustamisel ja emotsionaalse stressi juhtimise käsitlustel. Ravispaas pakutakse terviklikke kontseptsioone ja programme personaalseks nõustamiseks ning raviks. Lähtudes nõustamisprogrammi eesmärgist, hinnatakse testide või uuringutega teatavate haiguste riskitegureid.

Ravispaade ravikontseptsioonis on oluline osa liikumisel ja treeningutel. Kehaline aktiivsus parandab või säilitab tervist nii biokeemilis-hormonaalsel kui ka elundkondade (südame-veresoonkonna, hingamise, tugielundkonna) funktsiooni ja psühhoemotsionaalsel tasandil. Ühelt poolt on eesmärk kiirendada haigulikest seisunditest paranemist või säilitada saavutatut ning teiselt poolt ka kaasata patsienti ennast aktiivselt raviprotsessi. Niisama oluline kui regulaarne liikumine on teadmine, et suurim osa paranemises on just enda teha.

Broneeri tuba