Pärnus toimub rahvusvaheline regioonide konverents

Pressiteade
20. juuni 2018

CPMR21. juunil 2018 toimub Pärnus CPMR (Euroopa mereliste äärealade organisatsioon) Poliitilise büroo koosolek. Ligi 70 osalejat saabuvad erinevatest Euroopa riikidest. Põhiteemadeks lisaks organisatsiooni tegevuse ülevaatele on transport ja ühendused, Euroopa Liidu (EL) uus finantsperspektiiv ja ühtekuuluvuspoliitika ning Euroopa tulevik.

Eesti poolt esitatakse lõppdokumenti eriarvamus Euroopa Komisjoni kava osas kaotada ära piiri ülesed koostööprogrammid (CBC) regioonide vahel, mis asuvad mere ääres. Viimane tähendaks muuhulgas Kesk-Läänemere programmi sulgemist.

Konverentsist osavõtjaid tervitab riigihalduse minister Janek Mäggi 20. juuni õhtul toimuval vastuvõtul. Konverentsi põhipäeval astuvad teiste hulgas üles Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets ja Riigikogu liige Toomas Kivimägi. Konverents toimub ESTONIA Resort Hotel & Spa konverentsiruumides aadressil A.H. Tammsaare puiestee 4a/6, algusega kell 9.00.

Reedel, 22. juunil korraldatakse osalejatele Pärnu linnaekskursioon, külastatakse Lottemaad ja Pärnu Bay Golf Links keskust. Peale lõunat tehakse lühivisiit Riigikokku.

CPMR (https://cpmr.org/) on regioonide ühendus, kuhu kuulub 160 piirkonda Euroopa 25-st riigist, esindades kokku rohkem kui 200 miljonit inimest. CPMR on ühelt poolt regioonide ühine mõttekoda, teiselt poolt tunnustatud lobby organisatsioon, ennekõike EL institutsioonides.

Eesti kuulub CPMRi kui üks regioon.  Varasemalt on Eestit esindanud maakonnad, sh Pärnumaa. CPMRi kõrgeim esinduskogu on Peaassamblee, mis toimub üks kord aastas, Poliitiline büroo koguneb kaks korda aastas. Eestit esindab CPMR Poliitilises büroos Pärnu Linnavolikogu ja Riigikogu liige Toomas Kivimägi.

Lisainfo:
Toomas Kivimägi – 50 13971
Kersti Liiva – 5329 2022


CPMRESTONIA Resort Hotel & Spa**** on juulis 2015 avatud uue kontseptsiooniga spaa- ja konverentsihotell Pärnus. Hotellis on 106 kõigi mugavustega hotellituba ja restoran NOOT. Hotelli spaa- ja konverentsimaja esimesel korrusel asub rahvusvaheline konverentsikeskus enam kui 300 külalisele. Teisel ja kolmandal korrusel on külastajate kasutuses ainulaadne spaa- ja saunakeskus SPA & SAUN, kus saab teadlikult tegeleda oma keha ja meele tasakaalustamisega. Hotelli interjöör ja teenuste kontseptsioon ammutab inspiratsiooni Eesti loodusest, rahvuslikest traditsioonidest, käsitööst ja kultuurist.

Lisainfo:
Ave Pill
Müügi- ja turundusjuht
ESTONIA Resort Hotel & Spa
Tel 00372 523 2295
E-mail ave@spaestonia.ee

Broneeri tuba