Surnumere soolabasseinis hõljumine

ESTONIA Resort Hotel & Spa spaakeskuses SPA & SAUN asub Surnumere soolabassein, kus sarnaselt Surnumerele on vee soola- ja mineraalide sisaldus 33% ning inimene püsib veepinnal hõljudes. Tulge ja nautige Surnumere tervendavat mõju!

Surnumeres hõljumine Hõljumine Surnumere soolabasseinis on üks parimaid lõõgastusteraapiaid. Ühe korra soovituslik pikkus on 15-25 minutit, peale hõljumist soovitame puhata basseini kõrval lamamistoolidel ja juua vett.

Surnumeres hõljumise hind: 9 €
Hinnale lisandub SPA & SAUN sissepääs.

SURNUMERI on kontinentaalne soolajärv, mis asetseb 400 m merepinnast allpool Jordani orus piki Juuda mägesid läänes ja Moab’i Mägesid idas. Järve soolasus on üle 30%. See on kolme miljoni aasta vanune ja unikaalne loodusnähtus ning võib öelda, et maailma suurim spaa. Juba vanast ajast on Surnumerd tuntud kui nooruse ja tervise allikat.

Surnumere soola tervistav mõju:

  • Surnumere sool mõjub organismile taastavalt ja tervistavalt ning aitab ennetada haigusi.
  • Meresool rahustab närve, kiirendab ainevahetust, mõjub hästi veresoonkonnale ja liigestele, samuti nahale ja juustele.
  • Sool sobib väga hästi neile, kes üritavad taastada naha siledust ja head juuksekasvu, liigeste nõtkust ja lihaste elastsust.
  • Surnumere soolabassein on nahka noorendavate omadustega ja tugevdab immuunsüsteemi, leevendab ka  nahaprobleeme nagu liigne kuivus, rasu ja ärrituvus.
  • Surnumere sool sisaldab mineraale, mis on olulised naha ainevahetusprotsessis ja õige niiskustasakaalu leidmisel.

Surnumere soola koostis ja mineraalide ülesanded:

Surnumere soola koostises on peamiselt magneesium-, kaalium- ja naatriumkloriidi, aga ka kaltsiumkloriidi ning broomi. Surnumere soola mineraalidel on arvukalt ülesandeid:

  • Broom aitab kudedel loomulikul viisil paraneda ja toimib loodusliku antibiootikumina.
  • Kaalium, nagu ka naatrium, aitab rakkudel niiskust imada ja välja heita ebatarvilikke jääke.
  • Kaltsium on vajalik rakukestade tugevdamiseks ja pooride puhastamiseks. Lisaks on see tähtis tervete ja tugevate hammaste ning luude säilitamiseks, samuti südamelihaste ja närvide töö reguleerimiseks.
  • Väävel on muuhulgas vajalik korralikuks seedetegevuseks, süsivesikute ja paljude vitamiinide imendumiseks.
  • Magneesium on hädavajalik, et lihased oleksid võimelised lõdvestuma, aitab leevendada depressiooni, väsimuse ja psüühikahäirete korral, tugevdab hambaid, hoiab ära südame infarkti, leevendab unehäireid ja aitab ära hoida selja- ja kaelavalu.

Lisainfo: tel 440 1014, e-mail resort.spa@spaestonia.ee.

Broneeri tuba