Kokku 9 erinevat SAUNA

SPA & SAUN keskuses 8 sauna

KUUM koht kuni 100 °C

KUUM koht

KUUM koht on kuuma ja kuiva õhuga traditsiooniline Soome saun, kus temperatuur võib tõusta kuni 100 °C. Saun põhjustab rohket higistamist ning leil muudab saunas viibimise nauditavaks ja lõõgastavaks.

Sauna õige mõju tuleb esile siis, kui külmad ja kuumad faasid vahelduvad – igale leilivõtmisele peaks järgnema jahutamine külma veega. Saun kiirendab ainevahetust ja organismi puhastumist. See on koht, kus saab selja küüru tõmmata ja naabrimehega võidu leili visata.

SOE koht INFRAPUNA ca 40 °C

Infrapuna saun

Jahedal suveõhtul lõkke ääres istudes tunneme, et õhk on külm, aga nägu on tule ääres soe. Sarnaselt töötab ka INFRAPUNASAUN . Kuigi temperatuur saunas on madal, toimub higistamine võrreldes tavasaunaga 3 korda intensiivsemalt. INFRAPUNA kiirendab ainevahetust ja soodustab jääkainete väljumist organismist, aitab kaasa kaalu langetamisele ja tselluliidi vähendamisele.

Lisaks aitab INFRAPUNASAUN lõdvestuda, parandada une kvaliteeti ja tõsta kollageeni taset nahas. Tõeline imetegija, kas pole? Soovituslik saunas viibimisaeg on 20–30 min. Enne ja pärast infrapunasauna kasutamist joo rohkelt vett.

SUITSU saun 70-80 °C

SUITSU saun

Traditsiooniline suitsusaun on saun, millel pole korstnat. Saunaruumis on suur kerisega ahi, mida köetakse mitu tundi. Sauna kütmisel tuleb suits saunaruumi ja soojendab sauna lisaks kerisekuumusele. Kui saun on köetud, lastakse viimane suits välja, tuulutatakse ruum ja saunalised võivad tulla. Igal suitsusaunal on oma iseloom, mida teab ja tunneb sauna peremees.

Mitte väga ammusel ajal olid kõik Eestimaa saunad suitsusaunad. Korstnaga saunu hakati ehitama sadakond aastat tagasi ning tänapäevaks on enamus saunadest “puhtad” saunad. Kasutusel olevad suitsusaunad on suuremas osas Eestis juba haruldased. Traditsioonilisi suitsusaunu on enam alles ja kasutusel Kagu-Eestis, kõige rohkem võrokestel ja setodel.

Suitsusaunas käimisega on seotud oma tavad ja tõekspidamised, mida antakse perekonnas põlvest põlve edasi. Teadma peab, kuidas sauna kütta ja kuidas saunas olla. Õigesti ja korralikult köetud suitsusaunas ei ole vingu ega suitsu, õhk on kerge ja leil ei kõrveta. Saunaskäik annab tervist ja jõudu, kui pead lugu saunakommetest ning võtad aega saunas käigu jaoks.
Selleks et aru saada, mille poolest erineb ESTONIA Resort Hotel & Spa SUITSU saun muudest saunadest, tuleb ise siin ära käia!

VIHA saun (kuni 100 °C) ja LESO ala

VIHA saun

VIHA saunas pakume tõelistele vihtlejatele ja sauna-gurmaanidele eestimaiseid saunarituaale. Sauna eesruumis LESO alal on soojad pingid. Saun on köetud E-N alates kell 15, R-P alates kell 10.
Saunarituaalide ajal on VIHA saun koos LESO alaga teistele külastajatele suletud.

RÕÕMU saun 36-40 °C

RÕÕMU saun

RÕÕMU sauna ehk sanaariumi eelis on madal temperatuur, mis võimaldab nautida sauna kuni 20 minutit. Saunas on soojad istmed, kus on mõnus pikutada ja kogu perega sauna nautida.

See saun on sobilik ka lastele ja eakamatele ning kõigile neile, kes ei pea lugu kõrgest temperatuurist ja naabrimehega võidu leili viskamisest.

SOOLA saun 40-45 °C

SOOLA saun

Sool on rahvameditsiinis tuntud oma erakordsete tervendavate omaduste poolest. Soolaga ülehõõrumine koorib nahka ja saunast väljudes tundub see tõeliselt siidine. Soolase õhu sissehingamine mõjub tervendavalt hingamisteedele.

Soolasaun on kõige leebem saunaliik, mis mõjub karastavalt ja leevendab hingamisteede haigustega seotud vaevusi. SOOLA sauna soovitame minna pärast AURU sauna või KUUMA kohta. SOOLA saunas hõõrutakse keha masseerivate liigutustega loodusliku meresoolaga, seda hoitakse nahal 5–10 minutit ja pestakse seejärel duši all maha.

AURU saun 45 °C

AURU saun

AURU saun on nagu nooruse allikas – mõjub organismile lõdvestavalt ja tervendavalt. Tänu suurele niiskusesisaldusele ja kuumusele on aurusaun tõhus paljude tervisehädade puhul nagu ülemiste hingamisteede katarr, köha, häälekähedus, kroonilised reumaatilised vaevused, bronhiaalastma, bronhiit ning liigeste piiratud liikuvus või liigesevalud.

Aur puhastab ka inimese kõige suuremat organit – nahka. See on lihtsaim ja mugavaim viis kehasse kogunenud mürkide väljaviimiseks, sest auru käes avanevad poorid ja miljonid higinäärmed, mille kaudu jääkained ja toksiinid eemalduvad. Tänu verevarustuse ja ainevahetuse kiirenemisele paraneb naha tekstuur, elastsus, toonus ja jume.

LÕHNA saun 55-65 °C

LÕHNA saun

LÕHNA saun ehk aroomisaun tugevdab tervist taimedest ja ürtidest saadud looduslike eeterlike õlide aurude abil.

Lõhnasaun mõjub positiivselt meeleolule, aitab leevendada haigusi, kiirendab ainevahetust ja ergastab immuunsüsteemi. Saun lõdvestab ja vabastab pingetest. Sauna madal temperatuur on sobilik ka lastele ja eakametele saunalistele.


Privaatsaun KADAKA klubi kuni 100 °C

KADAKA klubi

KADAKA klubi on privaatsaun seltskondadele saunaõhtute korraldamiseks. Leiliruumi kadakapuust sein oma aroomidega loob saunakuumuses mõnusalt saaremaise meeleolu. Klubi eesruumis on piisavalt ruumi seltskonnale kuni 16 inimest. Klubil on oma privaatne rõdu, kus on võimalik peale sauna jahtuda ja uueks leiliks jõudu koguda. Klubist on pääs otse basseinidesse ja teistesse SPA & SAUN saunadesse.

Saunamõnudele lisaks pakume maitsmismeeli köitvaid suupisteid hotelli restoranist NOOT, spaabaarist tervislikke kokteile ja smuutisid. Privaatsauna on võimalik tellida saunamees ja saunarituaale. Loe lähemalt

Lisainfo: e-mail resort.spa@spaestonia.ee, tel 440 1014.

Broneeri tuba