Estonian Way of Wellness

Surnumere bassein

SURNUMERI on kontinentaalne soolajärv, mis asetseb 400 m merepinnast allpool Jordani orus piki Juuda mägesid läänes ja Moab’i Mägesid idas. Järve soolasus on üle 30%. See on kolme miljoni aasta vanune ja unikaalne loodusnähtus ning võib öelda, et maailma suurim spaa. Juba vanast ajast on Surnumerd tuntud kui nooruse ja tervise allikat.

SurnumeriSurnumere tervistavat ja lõõgastavat mõju saab ainulaadselt kogu Baltikumis ja Skandinaavias nautida ESTONIA Resort Hotel & Spa SPA & SAUN keskuse Surnumere basseinis.

Sarnaselt Surnumerele on ESTONIA Resort Hotel & Spa Surnumere basseinis soola- ja mineraalide sisaldus 33%, mis tähendab, et inimene püsib veepinnal vaeva nägemata – hõljudes. Hõljumine Surnumere basseinis on üks parimaid lõõgastusteraapiaid. Ühe protseduuri soovituslik pikkus on 15-25 minutit, pärast mida tuleks lõdvestuda basseini kõrval lamamistoolidel, SPA & SAUN erinevates saunades ja kindlasti juua vett.

Hind: Surnumeres hõljumine 9 €

Hinnale lisandub SPA & SAUN sissepääs.

Surnumere soola tervistav mõju:

 • Surnumere sool mõjub organismile taastavalt ja tervistavalt ning tal on ka mitmeid haigusi ennetav toime.
 • Meresool rahustab närve, kiirendab ainevahetust, mõjub hästi veresoonkonnale ja liigestele, samuti nahale ja juustele.
 • Sool sobib väga hästi neile, kes üritavad taastada naha siledust ja head juuksekasvu, liigeste nõtkust ja lihaste elastsust.
 • Surnumere soola vann on nahka noorendavate omadustega ja tugevdab imuunsüsteemi, ühtlasi aitab õhtune vann paremini uinuda.
 • Surnumeresool on väga hea selliste nahaprobleemidega nagu liigne kuivus, rasu ja ärrituvus.
 • Surnumeri on täis vajalikke mineraale, millel on oluline osa naha ainevahetusprotsessis ja õige niiskustasakaalu leidmisel.

Surnumere soola koostis ja mineraalide ülesanded:

Surnumere soola koostises on peamiselt magneesium-, kaalium- ja naatriumkloriidi, aga ka kaltsiumkloriidi ning broomi. Surnumere soola mineraalidel on arvukalt ülesandeid:

 • Broom aitab kudedel loomulikul viisil paraneda ja toimib loodusliku antibiootikumina.
 • Kaalium, nagu ka naatrium, aitab rakkudel niiskust imada ja välja heita ebatarvilikke jääke.
 • Kaltsium on vajalik rakukestade tugevdamiseks ja pooride puhastamiseks. Lisaks on see tähtis tervete ja tugevate hammaste ning luude säilitamiseks, samuti südamelihaste ja närvide töö reguleerimiseks.
 • Väävel on muuhulgas vajalik korralikuks seedetegevuseks, süsivesikute ja paljude vitamiinide imendumiseks.
 • Magneesium on hädavajalik, et lihased oleksid võimelised lõdvestuma, aitab leevendada depressiooni, väsimuse ja psüühikahäirete korral, tugevdab hambaid, hoiab ära südame infarkti, leevendab unehäireid ja aitab ära hoida selja- ja kaelavalu.

Lisainfo: tel 440 1014, e-mail resort.spa@spaestonia.ee.

Broneeri online