Ajalugu. Pressiteated

Ajalugu

Estonia Spa juured ulatuvad aastasse 1890, kui Pärnus avati esimene ravikuurorti hoone. Just siis hakati pakkuma mudaravi, mitmeid mineraal- ja rabavanne ning tehti ka elektriravi. Pärnust sai toonase tsaari-Venemaa üks lemmikkuurorte. Kuigi 20. saj alguses puhkenud esimene maailmasõda puudutas ka Pärnut, ei jäädud – nüüd juba Eesti vabariigis – käed rüpes istuma, vaid kuurortielu taastati endises hiilguses ning 1927. aastal avas ravikuurort taas uksed.

1940 a Eestisse saabunud uus kord ja uued peremehed ei jätnud ka ravikuurorte ehk sanatooriume puutumata. Pärnu esinduskuurort muudeti Eestimaa Ametiühingute Keskliidu puhkekoduks, Saksa okupatsiooni ajal oli see Saksa sõjaväe puhkekodu. 1944. aastal algasid aga taas ümberkorraldused ja Pärnu kuurortidest sai NSVL ametiühingusüsteemi puhkekodude ja raviasutuste osa.

Aastast 1947 kandis tänane Estonia nime Sanatoorium nr 1, Estonia nimeni jõudmiseks kulus veel 15 aastat. Aastal 1962 saidki kõik Pärnu sanatooriumid numbrite asemel nimed, nr 1 ehk esindussanatoorium ristiti uhkelt Estoniaks. Sellest ajast hakkas Estonia tegutsema ka baassanatooriumina ehk juhtis kõiki ENSV Kuurortide Valitsemise Nõukogule alluvaid ravi- ja puhkeasutusi. Koos Eesti taasiseisvumisega muutus ettevõte Taastusravikeskus Estonia AS-ks, mille ainuomanikuks on Pärnu linn. 2002 – 2014 aastatel tegutses Estonia kolmes majas: Pargi maja, Roheline maja ja Valge maja. 2008. a avati Pargi maja juurdeehitusena sauna- ja basseinikeskus Termid.

Tänaseks on ettevõtte ärinimeks saanud Estonia Spa Hotels AS ja sanatooriumi mõiste on asendunud uue terminiga SPA – Sanus Per Aquam ehk tervis läbi vee. Alates 2014 aastast on ettevõttel kaks eraldi spaakontseptsiooni:

Uudised, pressiteated

2019

2018

2017

2016

2014-2015

Broneeri tuba